Niebieski Parasol

Aneta Bernat        14 września 2015        Komentarze (0)

Dziś rozpoczęła się ogólnopolska akcja pod nazwą Niebieski Parasol objęta Honorowym Patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, w ramach której udzielane są bezpłatne porady prawne. Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem „Bądź mądry przed szkodą. Praca – rodzina – biznes”.

Porady są udzielane m.in. w Okręgowych Izbach Radców Prawnych (dalej OIRP) oraz niektórych urzędach w Białymstoku, w Bydgoszczy, w Gdańsku, w Kielcach,  w Koszalinie, w Lublinie, w Łodzi,w Olsztynie, w Opolu, w Poznaniu, w Rzeszowie, w Szczecinie, w Toruniu, w Wałbrzychu, w Warszawie, we Wrocławiu oraz w Zielonej Górze, jak i w innych miejscowościach.

Osoby, które są zainteresowane uzyskaniem bezpłatnej porady w ramach tej akcji, powinny przynieść ze sobą wszelkie dokumenty dotyczące danej sprawy, takie jak np. umowy, akty notarialne, pisma, na które chcą odpowiedzieć z pomocą rady prawnego.

Akcja potrwa do 19 września 2015r. Godziny i dokładne adresy gdzie radcy prawni świadczą bezpłatną pomoc, są dostępne mi.in na stronach Okręgowych Izb Radców Prawnych. W Lublinie na przykład radcy prawni udzielają porad w następujących miejscach:

Okręgowa Izba Radców Prawnych
ul. Konrada Wallenroda 2E
14 – 18  września: godz. 9 – 15
19 września: godz. 9 – 13

Starostwo Powiatowe
ul. Spokojna 9
14 września: godz. 9 – 13
15 września: godz. 10 – 15

Urząd Miasta
Plac Łokietka 1
14 września: godz. 9 – 13
15 września: godz. 9 – 15
16 września: godz. 9 – 13

W tym roku, jak również w zeszłym, przyłączyłam się do akcji.

 

{ 0 komentarze… dodaj teraz swój }

Dodaj komentarz

Poprzedni wpis:

Następny wpis: