Nowe formularze dochodzenia wierzytelności

Aneta Bernat26 sierpnia 20162 komentarze

Nie dostałeś zapłaty za dostarczony towar lub wykonane roboty budowlane, a Twoje roszczenie jest poniżej dziesięciu tysięcy złotych i chcesz skierować sprawę na drogę postępowania sądowego ? Uważaj! Od dziś, tj. od dnia 26.08.2016r. obowiązują nowe formularze procesowe w uproszczonym postępowaniu cywilnym. Są one dostępne na stronach Ministerstwa Sprawiedliwości.

Niestety, formularze w elektronicznym postępowaniu upominawczym nie doczekały się jeszcze dostosowania do znowelizowanych przepisów – na co niecierpliwie czekamy, radząc sobie jednakże z tym problemem.

Dostosowywanie kwestii formalnych do obowiązujących od dawna znowelizowanych przepisów niestety nie jest wdrażane zbyt pospiesznie. Należy zauważyć, że wejście w życie nowelizacji miało miejsce 01.01.2016r. …

Jeżeli szukasz pomocy prawnej, serdecznie zapraszam Cię do kontaktu. Odezwij się do mnie!

tel. +48 694 468 715mejl: kancelaria@anetabernat.pl

{ 2 komentarze… przeczytaj je poniżej albo dodaj swój }

Mikołaj 6 września, 2016 o 20:04

Pani Aneto,
a czy nie wystarczy najpierw wysłać Wezwania do zapłaty wraz z terminem do którego czekamy na zapłatę i dopiero potem kierować sprawę na drogę sądową? Chodzi o polubowne załatwienie sprawy. Co Pani o tym sądzi jako fachowiec?

pozdrawiam 🙂

Odpowiedz

Aneta Bernat 8 lutego, 2017 o 13:27

Dzień Dobry, warto próbować polubownie rozwiązywać takie sytuacje. Droga polubowna jest mniej kosztochłonna. Pozostaje jeszcze kwestia oceny sytuacji dłużnika – czy mamy czas na działania polubowne, czy wierzycieli jest wielu i czy nie „zaskoczy nas” upadłość dłużnika.
Pozdrawiam serdecznie.

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Bernat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Bernat z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@anetabernat.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: