O mnie

 

Witam Cię na moim blogu!

To, że chcę być prawnikiem uświadomiłam sobie w pierwszej klasie liceum na lekcji języka polskiego. Przy omawianiu Antygony nauczycielka podzieliła klasę na dwie grupy: obrońców Kreona i obrońców tytułowej Antygony. Mieliśmy przygotować w domu argumenty przemawiające za słusznością racji naszego klienta oraz te przeciwko drugiej stronie. W zainscenizowanej rozprawie, z nauczycielką w roli sędziego zostałam głównym obrońcą Antygony… Przygotowywanie się do rozprawy jak i udział w niej przekonały mnie, że to właśnie chcę robić w życiu – dokładać wszelkiej staranności by bronić powierzonych mi przez moich klientów interesów.

Dlaczego prawo budowlane…

Pochodzę z rodziny, w której niemal wszyscy są związani z branżą budowlaną. Są tu m.in. praktykujący inżynierowie budownictwa jak i wykładowcy przedmiotów zawodowych z zakresu budownictwa oraz mechaniki – również inżynierowie. Jak sięgam pamięcią, zawsze w domu jak i na spotkaniach rodzinnych w szerszym gronie poruszane były tematy z zakresu branży budowlanej  – zarówno kwestie techniczne jak i problemy organizacyjno-prawne związane z realizacją inwestycji. Ja na pozór wybrałam inną drogę: prawo, ale idąc w kierunku tradycji rodzinnej w szczególności upodobałam sobie prawo budowlane.

Ponadto, co wiąże się z prowadzoną przeze mnie obsługą przedsiębiorstw, zajmuję się sprawami z zakresu prawa gospodarczego, handlowego, zamówień publicznych oraz prawa cywilnego. Reprezentuje zarówno przedsiębiorców jak i klientów indywidualnych (np. zakup mieszkania od developera, budowa domu) występujących w procesie budowlanym jak i mających styczność z nieruchomościami. Zajmuję się również dochodzeniem odszkodowań oraz zadośćuczynienia m.in. za wypadki przy pracy i komunikacyjne oraz usterki budowlane i kwestie nienależytego wykonania kontraktu.

Jestem absolwentem Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Wkrótce po ukończeniu studiów prawniczych rozpoczęłam edukację biznesową – ukończyłam Zarządzanie firmą na rynku Unii Europejskiej w Wyższej Szkole Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie. Połączenie wykształcenia prawniczego z wiedzą z zakresu zarządzania i funkcjonowania przedsiębiorstw pozwala mi na zrozumienie oraz fachową obsługą merytoryczną działalności gospodarczej oraz spółek.

Doświadczenie zawodowe zdobyłam pracując od 2002r. w firmach z branży budowlanej.

Obecnie jestem Radcą Prawnym prowadzącym własną kancelarię: Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Bernat i moim celem jest świadczenie pomocy prawnej z zachowaniem najwyższych standardów jakości oraz etyki radcy prawnego.

Aneta Bernat

*****
W celu uzyskania pomocy prawnej lub nawiązania stałej współpracy proszę o kontakt telefoniczny lub mailowy.