Rekompensata 40 euro a (nie)poniesione koszty odzyskiwania należności

Aneta Bernat21 grudnia 2015Komentarze (1)

Jeżeli szukasz pomocy prawnej, serdecznie zapraszam Cię do kontaktu. Odezwij się do mnie!

tel. +48 694 468 715mejl: kancelaria@anetabernat.pl

{ 1 komentarz… przeczytaj go poniżej albo dodaj swój }

Zbigniew Korsak 28 grudnia, 2015 o 21:44

Nareszcie.
Może orzeczenie naprostuje dziwaczną praktykę sądów, które robią wszystko by roszczenia z tytułu rekompensaty nie zasądzić. Z ciekawszych pomysłów z uzasadnień sądów rejonowych przeczytałem:
– umowa najmu nie jest dostawą towarów lub usług, więc rekompensata się nie należy;
– nie ma automatyzmu w przyznaniu rekompensaty, wierzyciel ma obowiązek udowodnienia że poniósł koszty i podejmował działania windykacyjne;
– z jednej umowy rekompensata przysługuje tylko raz. Nawet jeśli do umowy było 20 faktur w różnych miesiącach to wierzycielowi przysługuje tylko jedna rekompensata. Raz.

Ech…..
pozdrawiam
Zbigniew Korsak

Odpowiedz

Dodaj komentarz

Wyrażając swoją opinię w powyższym formularzu wyrażasz zgodę na przetwarzanie przez Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Bernat Twoich danych osobowych w celach ekspozycji treści komentarza zgodnie z zasadami ochrony danych osobowych wyrażonymi w Polityce Prywatności

Administratorem danych osobowych jest Kancelaria Radcy Prawnego Aneta Bernat z siedzibą w Lublinie.

Kontakt z Administratorem jest możliwy pod adresem kancelaria@anetabernat.pl.

Pozostałe informacje dotyczące ochrony Twoich danych osobowych w tym w szczególności prawo dostępu, aktualizacji tych danych, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia danych oraz wniesienia sprzeciwu na dalsze ich przetwarzanie znajdują się w tutejszej Polityce Prywatności. W sprawach spornych przysługuje Tobie prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Poprzedni wpis:

Następny wpis: